🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Yayoi Area Rug
| Collection: | Yayoi |
|---|---|
| Colors: | Ivory, White, Cream, Light Gray, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polypropylene, 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.59" |
Select Title
From $77.70
Original: $259.00
-70%Yayoi Area Rug—
$259.00
$77.70More Images






Yayoi Area Rug
| Collection: | Yayoi |
|---|---|
| Colors: | Ivory, White, Cream, Light Gray, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polypropylene, 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.59" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Yayoi |
|---|---|
| Colors: | Ivory, White, Cream, Light Gray, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polypropylene, 50% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.59" |























