
Wister Area Rug - Clearance
| Collection: | Wister |
|---|---|
| Colors: | Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 50% Chenille-Cotton, 50% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.16" |
More Images





Wister Area Rug - Clearance
| Collection: | Wister |
|---|---|
| Colors: | Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 50% Chenille-Cotton, 50% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.16" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Wister |
|---|---|
| Colors: | Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 50% Chenille-Cotton, 50% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.16" |























