🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Whiteville Area Rug - Clearance
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris with contemporary style Made in Belgium. |
|---|---|
| Collection: | Whiteville |
| Colors: | White, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 1.45" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $49.00
Whiteville Area Rug - Clearance—
$49.00
More Images











Whiteville Area Rug - Clearance
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris with contemporary style Made in Belgium. |
|---|---|
| Collection: | Whiteville |
| Colors: | White, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 1.45" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Create a welcoming atmosphere with this elegant addition. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris with contemporary style Made in Belgium. |
|---|---|
| Collection: | Whiteville |
| Colors: | White, Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 1.45" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























