🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Welty Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using machine woven construction available in Mocha with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Welty |
| Colors: | Light Gray, Charcoal, Gray, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Viscose, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.22" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Welty Area Rug - Clearance—
$59.00
$17.70More Images








Welty Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using machine woven construction available in Mocha with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Welty |
| Colors: | Light Gray, Charcoal, Gray, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Viscose, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.22" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using machine woven construction available in Mocha with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Welty |
| Colors: | Light Gray, Charcoal, Gray, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Viscose, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.22" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























