🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Wellsblue Traditional Rug - Promo
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Wellsburg |
| Colors: | White, Navy, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $49.00
Wellsblue Traditional Rug - Promo—
$49.00
More Images














Wellsblue Traditional Rug - Promo
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Wellsburg |
| Colors: | White, Navy, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Medium Purple with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Wellsburg |
| Colors: | White, Navy, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























