🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Wald Area Rug
| Collection: | Wald |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Brown, Gray, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 55% Polyester, 45% Polypropylene |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.59" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.3" |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Wald Area Rug—
$49.00
$14.70More Images


Wald Area Rug
| Collection: | Wald |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Brown, Gray, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 55% Polyester, 45% Polypropylene |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.59" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.3" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Wald |
|---|---|
| Colors: | Beige, Dark Brown, Gray, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 55% Polyester, 45% Polypropylene |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.59" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.3" |























