🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Vernonia Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Black White with transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Vernonia |
| Colors: | Black, Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Vernonia Area Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images










Vernonia Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Black White with transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Vernonia |
| Colors: | Black, Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand woven construction available in Black White with transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Vernonia |
| Colors: | Black, Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























