🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Varda Jute Area Rug
| Collection: | Varda |
|---|---|
| Colors: | Beige, Peach, Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
| Fringe Length: | 4" |
Select Title
From $89.00
Varda Jute Area Rug—
$89.00
More Images







Varda Jute Area Rug
| Collection: | Varda |
|---|---|
| Colors: | Beige, Peach, Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
| Fringe Length: | 4" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Varda |
|---|---|
| Colors: | Beige, Peach, Ivory |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
| Fringe Length: | 4" |























