🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Toledo Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Eggplant with trellis pattern, transitional, traditional style Outdoor safe, and Made in Egypt. |
|---|---|
| Collection: | Toledo |
| Colors: | Beige, Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Olefin |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Egypt |
| Thickness: | 0.16" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Toledo Area Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images














Toledo Area Rug - Clearance
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Eggplant with trellis pattern, transitional, traditional style Outdoor safe, and Made in Egypt. |
|---|---|
| Collection: | Toledo |
| Colors: | Beige, Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Olefin |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Egypt |
| Thickness: | 0.16" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Eggplant with trellis pattern, transitional, traditional style Outdoor safe, and Made in Egypt. |
|---|---|
| Collection: | Toledo |
| Colors: | Beige, Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Olefin |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Egypt |
| Thickness: | 0.16" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























