
Tinoto Glass Table Lamp
| Collection: | Tinoto |
|---|---|
| Colors: | Clear, Metallic Nickel |
| Material: | Body: Glass / Shade (Outside): Burlap |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | China |
| Lighting Type: | Accent Table Lighting |
| Base: | Glass |
| Shade Material: | Burlap |
| Shade Color: | Wheat |
| Cord Length: | 6' |
| Switch Type: | 3-Way |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 100W |
Original: $239.00
-70%$239.00
$71.70More Images












Tinoto Glass Table Lamp
| Collection: | Tinoto |
|---|---|
| Colors: | Clear, Metallic Nickel |
| Material: | Body: Glass / Shade (Outside): Burlap |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | China |
| Lighting Type: | Accent Table Lighting |
| Base: | Glass |
| Shade Material: | Burlap |
| Shade Color: | Wheat |
| Cord Length: | 6' |
| Switch Type: | 3-Way |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 100W |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Tinoto |
|---|---|
| Colors: | Clear, Metallic Nickel |
| Material: | Body: Glass / Shade (Outside): Burlap |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | China |
| Lighting Type: | Accent Table Lighting |
| Base: | Glass |
| Shade Material: | Burlap |
| Shade Color: | Wheat |
| Cord Length: | 6' |
| Switch Type: | 3-Way |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 100W |























