🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Timea Area Rug
| Collection: | Timea |
|---|---|
| Colors: | White, Gray, Dark Red, Navy, Burnt Orange, Ice Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Fringe Length: | 0.79" |
Select Title
From $29.70
Original: $99.00
-70%Timea Area Rug—
$99.00
$29.70More Images







Timea Area Rug
| Collection: | Timea |
|---|---|
| Colors: | White, Gray, Dark Red, Navy, Burnt Orange, Ice Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Fringe Length: | 0.79" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Timea |
|---|---|
| Colors: | White, Gray, Dark Red, Navy, Burnt Orange, Ice Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Fringe Length: | 0.79" |























