🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Tigaon Luxe Thick Area Rug
| Collection: | Tigaon |
|---|---|
| Colors: | Black, Charcoal, Cream, Gray, Tan, Dark Red |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.79" |
Select Title
From $71.70
Original: $239.00
-70%Tigaon Luxe Thick Area Rug—
$239.00
$71.70More Images








Tigaon Luxe Thick Area Rug
| Collection: | Tigaon |
|---|---|
| Colors: | Black, Charcoal, Cream, Gray, Tan, Dark Red |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.79" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Tigaon |
|---|---|
| Colors: | Black, Charcoal, Cream, Gray, Tan, Dark Red |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.79" |























