🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Thornley Area Rug - Promo
| About: | A perfect blend of vibrant rug colors to brighten any room. With a mix of pink, lavender, rust, sage, light and dark teal, this rug is perfect for adding a splash of color. The machine-woven construction is durable and will hold up well to everyday use. Made from 100% polypropylene, this rug is easy to care for. The medium pile height is comfortable underfoot and the southwestern style will complement any décor. This rug is not suitable for outdoor use. |
|---|---|
| Collection: | Thornley |
| Colors: | Charcoal, Purple, Yellow, Burnt Orange, Light Blue, Light Sage |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Thornley Area Rug - Promo—
$49.00
$14.70More Images







Thornley Area Rug - Promo
| About: | A perfect blend of vibrant rug colors to brighten any room. With a mix of pink, lavender, rust, sage, light and dark teal, this rug is perfect for adding a splash of color. The machine-woven construction is durable and will hold up well to everyday use. Made from 100% polypropylene, this rug is easy to care for. The medium pile height is comfortable underfoot and the southwestern style will complement any décor. This rug is not suitable for outdoor use. |
|---|---|
| Collection: | Thornley |
| Colors: | Charcoal, Purple, Yellow, Burnt Orange, Light Blue, Light Sage |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | A perfect blend of vibrant rug colors to brighten any room. With a mix of pink, lavender, rust, sage, light and dark teal, this rug is perfect for adding a splash of color. The machine-woven construction is durable and will hold up well to everyday use. Made from 100% polypropylene, this rug is easy to care for. The medium pile height is comfortable underfoot and the southwestern style will complement any décor. This rug is not suitable for outdoor use. |
|---|---|
| Collection: | Thornley |
| Colors: | Charcoal, Purple, Yellow, Burnt Orange, Light Blue, Light Sage |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























