
Tess Silver Blue Marble Area Rug
| Collection: | Tess |
|---|---|
| Colors: | Silver Gray, Blue, Medium Gray, Camel, Dark Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 75% Polypropylene, 25% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
Original: $129.00
-70%$129.00
$38.70More Images





Tess Silver Blue Marble Area Rug
| Collection: | Tess |
|---|---|
| Colors: | Silver Gray, Blue, Medium Gray, Camel, Dark Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 75% Polypropylene, 25% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Tess |
|---|---|
| Colors: | Silver Gray, Blue, Medium Gray, Camel, Dark Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 75% Polypropylene, 25% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |























