🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Tavas Blue Persian Style Washable Rug - Clearance
| Collection: | Tavas |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Cream, Gray, Light Blue, Medium Green, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 66% Chenille-Polyester / 34% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
Select Title
From $49.00
Tavas Blue Persian Style Washable Rug - Clearance—
$49.00
More Images












Tavas Blue Persian Style Washable Rug - Clearance
| Collection: | Tavas |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Cream, Gray, Light Blue, Medium Green, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 66% Chenille-Polyester / 34% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Tavas |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Cream, Gray, Light Blue, Medium Green, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 66% Chenille-Polyester / 34% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |























