🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Taszi Luxe Thick Area Rug
| Collection: | Taszi |
|---|---|
| Colors: | Tan, Ivory, Black, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.75" |
Select Title
From $65.70
Original: $219.00
-70%Taszi Luxe Thick Area Rug—
$219.00
$65.70More Images






Taszi Luxe Thick Area Rug
| Collection: | Taszi |
|---|---|
| Colors: | Tan, Ivory, Black, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.75" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Taszi |
|---|---|
| Colors: | Tan, Ivory, Black, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.75" |























