🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Tariffville Dalmatian Rug
| About: | This unique rug is unlike any other you've seen before. It's super soft and cozy, making it perfect for high traffic areas in your home. This black and white dalmatian rug is perfect for any style, from traditional to modern. The high pile shag construction is extremely durable and will hold up to years of use. Ideal for bedrooms and kids rooms. |
|---|---|
| Collection: | Tariffville |
| Colors: | Black, Charcoal, White, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.59" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.63" |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Tariffville Dalmatian Rug—
$79.00
$23.70More Images












Tariffville Dalmatian Rug
| About: | This unique rug is unlike any other you've seen before. It's super soft and cozy, making it perfect for high traffic areas in your home. This black and white dalmatian rug is perfect for any style, from traditional to modern. The high pile shag construction is extremely durable and will hold up to years of use. Ideal for bedrooms and kids rooms. |
|---|---|
| Collection: | Tariffville |
| Colors: | Black, Charcoal, White, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.59" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.63" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | This unique rug is unlike any other you've seen before. It's super soft and cozy, making it perfect for high traffic areas in your home. This black and white dalmatian rug is perfect for any style, from traditional to modern. The high pile shag construction is extremely durable and will hold up to years of use. Ideal for bedrooms and kids rooms. |
|---|---|
| Collection: | Tariffville |
| Colors: | Black, Charcoal, White, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.59" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.63" |























