🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Tansley Area Rug
| Collection: | Tansley |
|---|---|
| Colors: | Medium Gray, Tan, Light Gray, Ivory, Charcoal, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $159.00
Tansley Area Rug—
$159.00
More Images






Tansley Area Rug
| Collection: | Tansley |
|---|---|
| Colors: | Medium Gray, Tan, Light Gray, Ivory, Charcoal, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Tansley |
|---|---|
| Colors: | Medium Gray, Tan, Light Gray, Ivory, Charcoal, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























