🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Taber Burnt Orange Persian Style Rug
| Collection: | Taber |
|---|---|
| Colors: | Blue, Burnt Orange, Pale Blue, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 66% Chenille-Polyester / 34% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Taber Burnt Orange Persian Style Rug—
$59.00
$17.70More Images










Taber Burnt Orange Persian Style Rug
| Collection: | Taber |
|---|---|
| Colors: | Blue, Burnt Orange, Pale Blue, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 66% Chenille-Polyester / 34% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Taber |
|---|---|
| Colors: | Blue, Burnt Orange, Pale Blue, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 66% Chenille-Polyester / 34% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.2" |























