🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Steedman Area Rug - Clearance
| Collection: | Steedman |
|---|---|
| Colors: | Cream, Medium Gray, Rust, Tan, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
| Fringe Length: | 1.5" |
Select Title
From $89.00
Steedman Area Rug - Clearance—
$89.00
More Images







Steedman Area Rug - Clearance
| Collection: | Steedman |
|---|---|
| Colors: | Cream, Medium Gray, Rust, Tan, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
| Fringe Length: | 1.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Steedman |
|---|---|
| Colors: | Cream, Medium Gray, Rust, Tan, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.59" |
| Fringe Length: | 1.5" |























