🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Standon Vintage Flat Pile Washable Rug
| Collection: | Standon |
|---|---|
| Colors: | Green, Burnt Orange, Charcoal, Pale Blue, Orange, Sage, Mustard, Blue, Dusty Pink |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.03" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.15" |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Standon Vintage Flat Pile Washable Rug—
$79.00
$23.70More Images
















Standon Vintage Flat Pile Washable Rug
| Collection: | Standon |
|---|---|
| Colors: | Green, Burnt Orange, Charcoal, Pale Blue, Orange, Sage, Mustard, Blue, Dusty Pink |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.03" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.15" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Standon |
|---|---|
| Colors: | Green, Burnt Orange, Charcoal, Pale Blue, Orange, Sage, Mustard, Blue, Dusty Pink |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.03" |
| Styles: | Traditional |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.15" |























