🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Speldhurst Blue Marble Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Natural with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Speldhurst |
| Colors: | Cream, Denim, Gray, Medium Gray, Navy, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polyester / Face: 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $26.70
Original: $89.00
-70%Speldhurst Blue Marble Rug—
$89.00
$26.70More Images




Speldhurst Blue Marble Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Natural with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Speldhurst |
| Colors: | Cream, Denim, Gray, Medium Gray, Navy, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polyester / Face: 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Natural with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Speldhurst |
| Colors: | Cream, Denim, Gray, Medium Gray, Navy, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 50% Polyester / Face: 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























