🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Solana Medallion Peach - Livabliss x Becki Owens
| About: | Introducing the Solana I Area Rug from the exclusive collection, Becki Owens x Surya. With a stunningly unique design that draws inspiration from ancient cave drawings, this boho chic rug brings neutral class and boho flair to any living space in your home. The muted yet vibrant tones of tan and yellow add dimension to any space, while the durable synthetic fibers give it a low pile height that can withstand heavy traffic. |
|---|---|
| Collection: | Avril |
| Colors: | Beige, Medium Brown, Gray, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
Select Title
From $26.70
Original: $89.00
-70%Solana Medallion Peach - Livabliss x Becki Owens—
$89.00
$26.70More Images













Solana Medallion Peach - Livabliss x Becki Owens
| About: | Introducing the Solana I Area Rug from the exclusive collection, Becki Owens x Surya. With a stunningly unique design that draws inspiration from ancient cave drawings, this boho chic rug brings neutral class and boho flair to any living space in your home. The muted yet vibrant tones of tan and yellow add dimension to any space, while the durable synthetic fibers give it a low pile height that can withstand heavy traffic. |
|---|---|
| Collection: | Avril |
| Colors: | Beige, Medium Brown, Gray, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introducing the Solana I Area Rug from the exclusive collection, Becki Owens x Surya. With a stunningly unique design that draws inspiration from ancient cave drawings, this boho chic rug brings neutral class and boho flair to any living space in your home. The muted yet vibrant tones of tan and yellow add dimension to any space, while the durable synthetic fibers give it a low pile height that can withstand heavy traffic. |
|---|---|
| Collection: | Avril |
| Colors: | Beige, Medium Brown, Gray, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |























