
Simala Wood Table Lamp
| Collection: | Simala |
|---|---|
| Colors: | Gray, White, Beige, Dark Red, Metallic - Bronze |
| Material: | Body: Resin / Shade (Outside): Linen / Shade (Inside): Polyester / Finial: Resin |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | China |
| Lighting Type: | Accent Table Lighting |
| Base Color: | Gray |
| Shade Material: | Linen, Polyester |
| Shade Color: | White, Beige |
| Cord Length: | 6' |
| Switch Type: | On/Off |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 60W |
Original: $89.00
-70%$89.00
$26.70More Images











Simala Wood Table Lamp
| Collection: | Simala |
|---|---|
| Colors: | Gray, White, Beige, Dark Red, Metallic - Bronze |
| Material: | Body: Resin / Shade (Outside): Linen / Shade (Inside): Polyester / Finial: Resin |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | China |
| Lighting Type: | Accent Table Lighting |
| Base Color: | Gray |
| Shade Material: | Linen, Polyester |
| Shade Color: | White, Beige |
| Cord Length: | 6' |
| Switch Type: | On/Off |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 60W |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Simala |
|---|---|
| Colors: | Gray, White, Beige, Dark Red, Metallic - Bronze |
| Material: | Body: Resin / Shade (Outside): Linen / Shade (Inside): Polyester / Finial: Resin |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | China |
| Lighting Type: | Accent Table Lighting |
| Base Color: | Gray |
| Shade Material: | Linen, Polyester |
| Shade Color: | White, Beige |
| Cord Length: | 6' |
| Switch Type: | On/Off |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 60W |























