🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Sibul Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Purple with contemporary style Made in Belgium. |
|---|---|
| Collection: | Sibul |
| Colors: | Denim, Light Gray, Medium Gray, Mustard, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polyester, 30% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.37" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 0.45" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Sibul Area Rug - Clearance—
$59.00
$17.70More Images








Sibul Area Rug - Clearance
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Purple with contemporary style Made in Belgium. |
|---|---|
| Collection: | Sibul |
| Colors: | Denim, Light Gray, Medium Gray, Mustard, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polyester, 30% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.37" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 0.45" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Purple with contemporary style Made in Belgium. |
|---|---|
| Collection: | Sibul |
| Colors: | Denim, Light Gray, Medium Gray, Mustard, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polyester, 30% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.37" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Belgium |
| Thickness: | 0.45" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























