🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Sevan Black Wool Area Rug
| Collection: | Sevan |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Ash, Blue, Stone Gray, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Select Title
From $79.00
Sevan Black Wool Area Rug—
$79.00
More Images









Sevan Black Wool Area Rug
| Collection: | Sevan |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Ash, Blue, Stone Gray, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Sevan |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Ash, Blue, Stone Gray, Black |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |























