🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Ryhill Textured Luxe Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ryhill |
| Colors: | Charcoal, Tan, Beige, Light Slate, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Ryhill Textured Luxe Area Rug—
$69.00
$20.70More Images









Ryhill Textured Luxe Area Rug
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ryhill |
| Colors: | Charcoal, Tan, Beige, Light Slate, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Enhance your space with this thoughtfully crafted piece. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ryhill |
| Colors: | Charcoal, Tan, Beige, Light Slate, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























