🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Rombauer Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using machine woven construction available in Mocha with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Rombauer |
| Colors: | Light Gray, Charcoal, Mustard, Gray, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Viscose, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.22" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Rombauer Area Rug - Clearance—
$59.00
$17.70More Images









Rombauer Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using machine woven construction available in Mocha with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Rombauer |
| Colors: | Light Gray, Charcoal, Mustard, Gray, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Viscose, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.22" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Bamboo-Derived Rayon using machine woven construction available in Mocha with transitional, bohemian style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Rombauer |
| Colors: | Light Gray, Charcoal, Mustard, Gray, Off - White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Viscose, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.22" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























