🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Redmond Area Rug
| Collection: | Redmond |
|---|---|
| Colors: | Beige, Light Gray, Silver Gray, Gray, Mustard, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Select Title
From $59.00
Redmond Area Rug—
$59.00
More Images








Redmond Area Rug
| Collection: | Redmond |
|---|---|
| Colors: | Beige, Light Gray, Silver Gray, Gray, Mustard, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Redmond |
|---|---|
| Colors: | Beige, Light Gray, Silver Gray, Gray, Mustard, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |























