🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Ravendale Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ravendale |
| Colors: | Cream, Gray, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 85% Polypropylene, 15% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Ravendale Area Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images










Ravendale Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ravendale |
| Colors: | Cream, Gray, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 85% Polypropylene, 15% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Blue Multi, Iris with contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Ravendale |
| Colors: | Cream, Gray, Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 85% Polypropylene, 15% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























