🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Radisson Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Burnt Orange with transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Radisson |
| Colors: | Blue, Taupe, Navy |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Radisson Area Rug—
$79.00
$23.70More Images








Radisson Area Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Burnt Orange with transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Radisson |
| Colors: | Blue, Taupe, Navy |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Burnt Orange with transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Radisson |
| Colors: | Blue, Taupe, Navy |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























