🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Pukwana Area Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Kelly Green with medallion pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Pukwana |
| Colors: | Medium Gray, Blue, Charcoal, Teal, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Pukwana Area Rug—
$79.00
$23.70More Images










Pukwana Area Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Kelly Green with medallion pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Pukwana |
| Colors: | Medium Gray, Blue, Charcoal, Teal, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Kelly Green with medallion pattern, traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Pukwana |
| Colors: | Medium Gray, Blue, Charcoal, Teal, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.47" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























