🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Premium 6x9 Striped Wool&Viscose Rug - Clearance
| Collection: | Premium |
|---|---|
| Colors: | Peach, Light Gray, Ivory, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.7" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.8" |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Premium 6x9 Striped Wool&Viscose Rug - Clearance—
$79.00
$23.70More Images







Premium 6x9 Striped Wool&Viscose Rug - Clearance
| Collection: | Premium |
|---|---|
| Colors: | Peach, Light Gray, Ivory, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.7" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.8" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Premium |
|---|---|
| Colors: | Peach, Light Gray, Ivory, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.7" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.8" |























