🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Posof Area Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Iris, Cinnamon with geometric pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Posof |
| Colors: | Light Gray, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $26.70
Original: $89.00
-70%Posof Area Rug—
$89.00
$26.70More Images







Posof Area Rug
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Iris, Cinnamon with geometric pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Posof |
| Colors: | Light Gray, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Iris, Cinnamon with geometric pattern, contemporary style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Posof |
| Colors: | Light Gray, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























