
Piers Light Slate Area Rug
| Collection: | Piers |
|---|---|
| Colors: | Cream, Rust, Blue, Light Slate, Navy, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Coastal |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |
More Images






Piers Light Slate Area Rug
| Collection: | Piers |
|---|---|
| Colors: | Cream, Rust, Blue, Light Slate, Navy, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Coastal |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Piers |
|---|---|
| Colors: | Cream, Rust, Blue, Light Slate, Navy, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Coastal |
| Outdoor Safe: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.28" |























