🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Pharr Wool & Faux Silk Rug
| Collection: | Pharr |
|---|---|
| Colors: | Black, Mustard, Medium Gray, Light Sage, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
Select Title
From $35.70
Original: $119.00
-70%Pharr Wool & Faux Silk Rug—
$119.00
$35.70More Images




Pharr Wool & Faux Silk Rug
| Collection: | Pharr |
|---|---|
| Colors: | Black, Mustard, Medium Gray, Light Sage, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Pharr |
|---|---|
| Colors: | Black, Mustard, Medium Gray, Light Sage, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.47" |























