🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Peterstown Beige Wool Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Light Sage with bordered pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Peterstown |
| Colors: | Taupe, Charcoal, Black, Tan, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $32.70
Original: $109.00
-70%Peterstown Beige Wool Rug—
$109.00
$32.70More Images
















Peterstown Beige Wool Rug
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Light Sage with bordered pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Peterstown |
| Colors: | Taupe, Charcoal, Black, Tan, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Add an elevated touch of texture and warmth to any room. This piece is crafted from Wool using hand tufted construction available in Light Sage with bordered pattern, traditional style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Peterstown |
| Colors: | Taupe, Charcoal, Black, Tan, Beige |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | Face: 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























