🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Penokee Carved Statement Rug
| Collection: | Penokee |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Ivory, Gray, Peach, Ice Blue, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Penokee Carved Statement Rug—
$79.00
$23.70More Images










Penokee Carved Statement Rug
| Collection: | Penokee |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Ivory, Gray, Peach, Ice Blue, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Penokee |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Ivory, Gray, Peach, Ice Blue, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |























