🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Parkerfield Cream & Blue Area Rug
| About: | Elevate your decor with this traditional rug a perfect blend of navy, charcoal, black, beige and gray. Made in Turkey from 100% polypropylene, it features a medium pile and its perfect for adding classic charm to any room. |
|---|---|
| Collection: | Burnettsville |
| Colors: | Navy, Charcoal, Black, Beige, Denim, Gray, Mustard, Off White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.37" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.41" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Parkerfield Cream & Blue Area Rug—
$69.00
$20.70More Images











Parkerfield Cream & Blue Area Rug
| About: | Elevate your decor with this traditional rug a perfect blend of navy, charcoal, black, beige and gray. Made in Turkey from 100% polypropylene, it features a medium pile and its perfect for adding classic charm to any room. |
|---|---|
| Collection: | Burnettsville |
| Colors: | Navy, Charcoal, Black, Beige, Denim, Gray, Mustard, Off White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.37" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.41" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Elevate your decor with this traditional rug a perfect blend of navy, charcoal, black, beige and gray. Made in Turkey from 100% polypropylene, it features a medium pile and its perfect for adding classic charm to any room. |
|---|---|
| Collection: | Burnettsville |
| Colors: | Navy, Charcoal, Black, Beige, Denim, Gray, Mustard, Off White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.37" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.41" |























