🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Paoay Area Rug - Clearance
| About: | A fun and colorful addition to any child's room or nursery! This beautiful rug is made with a soft, fluffy material that is oh-so-cozy for little ones to play on. The raised diamond patterns are inspired by Aztec designs, and the vibrant colors of pink, blue, and orange are sure to brighten up any space. |
|---|---|
| Collection: | Paoay |
| Colors: | Aqua, Blue, Burnt Orange, Purple, Light Gray, White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.37" |
| Fringe Length: | 3.9" |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Paoay Area Rug - Clearance—
$49.00
$14.70More Images












Paoay Area Rug - Clearance
| About: | A fun and colorful addition to any child's room or nursery! This beautiful rug is made with a soft, fluffy material that is oh-so-cozy for little ones to play on. The raised diamond patterns are inspired by Aztec designs, and the vibrant colors of pink, blue, and orange are sure to brighten up any space. |
|---|---|
| Collection: | Paoay |
| Colors: | Aqua, Blue, Burnt Orange, Purple, Light Gray, White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.37" |
| Fringe Length: | 3.9" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | A fun and colorful addition to any child's room or nursery! This beautiful rug is made with a soft, fluffy material that is oh-so-cozy for little ones to play on. The raised diamond patterns are inspired by Aztec designs, and the vibrant colors of pink, blue, and orange are sure to brighten up any space. |
|---|---|
| Collection: | Paoay |
| Colors: | Aqua, Blue, Burnt Orange, Purple, Light Gray, White |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.18" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 1.37" |
| Fringe Length: | 3.9" |























