🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Overstrand Area Rug - Clearance
| Collection: | Overstrand |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Denim, Ivory, Olive, Orange, Navy |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.7" |
| Fringe Length: | 2.5" |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Overstrand Area Rug - Clearance—
$59.00
$17.70More Images







Overstrand Area Rug - Clearance
| Collection: | Overstrand |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Denim, Ivory, Olive, Orange, Navy |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.7" |
| Fringe Length: | 2.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Overstrand |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Denim, Ivory, Olive, Orange, Navy |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Southwestern |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.7" |
| Fringe Length: | 2.5" |























