
Orcas Hand Tufted Wool-Blend Rug - Ice Blue
| Collection: | Orcas |
|---|---|
| Colors: | Aqua, Cream, Ice Blue |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.61" |
Original: $79.00
-70%$79.00
$23.70More Images








Orcas Hand Tufted Wool-Blend Rug - Ice Blue
| Collection: | Orcas |
|---|---|
| Colors: | Aqua, Cream, Ice Blue |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.61" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Orcas |
|---|---|
| Colors: | Aqua, Cream, Ice Blue |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.61" |























