
Oakes Area Rug - Clearance
| Collection: | Oakes |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Rust |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
More Images






Oakes Area Rug - Clearance
| Collection: | Oakes |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Rust |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Oakes |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Rust |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |























