🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Nulsen Handmade Cotton-blend Rug - Clearance
| Collection: | Nulsen |
|---|---|
| Colors: | Sage, White, Green, Olive |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Cotton, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 2.5" |
Select Title
From $11.70
Original: $39.00
-70%Nulsen Handmade Cotton-blend Rug - Clearance—
$39.00
$11.70More Images








Nulsen Handmade Cotton-blend Rug - Clearance
| Collection: | Nulsen |
|---|---|
| Colors: | Sage, White, Green, Olive |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Cotton, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 2.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Nulsen |
|---|---|
| Colors: | Sage, White, Green, Olive |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Cotton, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 2.5" |























