🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Novice Area Rug - Clearance
| Collection: | Novice |
|---|---|
| Colors: | Peach, Orange, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 65% Wool, 35% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 1" |
Select Title
From $47.70
Original: $159.00
-70%Novice Area Rug - Clearance—
$159.00
$47.70More Images






Novice Area Rug - Clearance
| Collection: | Novice |
|---|---|
| Colors: | Peach, Orange, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 65% Wool, 35% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 1" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Novice |
|---|---|
| Colors: | Peach, Orange, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 65% Wool, 35% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 1" |























