🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Non-Slip Rug Pad
| About: | This rug pad is the perfect addition to your new rug if you're looking for an extra level of grip and comfort. 100% PVC rug pad offers a strong non-slip grip. And don't worry about having difficulty cutting the rug pad; it's designed to be trimmed with scissors so that your rug fits perfectly. |
|---|---|
| Collection: | Luxury Grip |
| Colors: | Cream |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | 100% PVC |
| Pile: | null |
| Pile Height: | 0.16" |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.16" |
Select Title
From $14.70
Original: $49.00
-70%Non-Slip Rug Pad—
$49.00
$14.70More Images












Non-Slip Rug Pad
| About: | This rug pad is the perfect addition to your new rug if you're looking for an extra level of grip and comfort. 100% PVC rug pad offers a strong non-slip grip. And don't worry about having difficulty cutting the rug pad; it's designed to be trimmed with scissors so that your rug fits perfectly. |
|---|---|
| Collection: | Luxury Grip |
| Colors: | Cream |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | 100% PVC |
| Pile: | null |
| Pile Height: | 0.16" |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.16" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | This rug pad is the perfect addition to your new rug if you're looking for an extra level of grip and comfort. 100% PVC rug pad offers a strong non-slip grip. And don't worry about having difficulty cutting the rug pad; it's designed to be trimmed with scissors so that your rug fits perfectly. |
|---|---|
| Collection: | Luxury Grip |
| Colors: | Cream |
| Construction: | Machine Made |
| Material: | 100% PVC |
| Pile: | null |
| Pile Height: | 0.16" |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.16" |























