🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Nisula Traditional Blue Rug
| About: | Eye-catching traditional designs in shades of navy, blue, and charcoal make it the perfect piece to spice up any living room. The sturdy construction promises an enduring comfort, while the intricately shaded yarns give the rug a charming and creative look. Bring home this charcoal and blue boho-chic rug for the perfect balance between vibrant colors and effortless style. Not to mention, it's aslo available in runner, round, and square dimensions. |
|---|---|
| Collection: | Nisula |
| Colors: | Charcoal, Navy, White, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $17.70
Original: $59.00
-70%Nisula Traditional Blue Rug—
$59.00
$17.70More Images

















Nisula Traditional Blue Rug
| About: | Eye-catching traditional designs in shades of navy, blue, and charcoal make it the perfect piece to spice up any living room. The sturdy construction promises an enduring comfort, while the intricately shaded yarns give the rug a charming and creative look. Bring home this charcoal and blue boho-chic rug for the perfect balance between vibrant colors and effortless style. Not to mention, it's aslo available in runner, round, and square dimensions. |
|---|---|
| Collection: | Nisula |
| Colors: | Charcoal, Navy, White, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Eye-catching traditional designs in shades of navy, blue, and charcoal make it the perfect piece to spice up any living room. The sturdy construction promises an enduring comfort, while the intricately shaded yarns give the rug a charming and creative look. Bring home this charcoal and blue boho-chic rug for the perfect balance between vibrant colors and effortless style. Not to mention, it's aslo available in runner, round, and square dimensions. |
|---|---|
| Collection: | Nisula |
| Colors: | Charcoal, Navy, White, Blue, Light Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























