🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Neyland Sage Green Area Rug
| About: | This traditional rug is perfect for any room in your home, with its vibrant colors and sage, green, and dark blue hues. Machine-woven from 100% polyester, this rug is soft on feet even though it has no pile. And because it's such a versatile style, it goes well with many different design schemes. So don't wait any longer - order your sage green area rug today! |
|---|---|
| Collection: | Matangad |
| Colors: | Charcoal, Sage, Medium Green, Navy, Olive, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.28" |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Neyland Sage Green Area Rug—
$79.00
$23.70More Images













Neyland Sage Green Area Rug
| About: | This traditional rug is perfect for any room in your home, with its vibrant colors and sage, green, and dark blue hues. Machine-woven from 100% polyester, this rug is soft on feet even though it has no pile. And because it's such a versatile style, it goes well with many different design schemes. So don't wait any longer - order your sage green area rug today! |
|---|---|
| Collection: | Matangad |
| Colors: | Charcoal, Sage, Medium Green, Navy, Olive, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.28" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | This traditional rug is perfect for any room in your home, with its vibrant colors and sage, green, and dark blue hues. Machine-woven from 100% polyester, this rug is soft on feet even though it has no pile. And because it's such a versatile style, it goes well with many different design schemes. So don't wait any longer - order your sage green area rug today! |
|---|---|
| Collection: | Matangad |
| Colors: | Charcoal, Sage, Medium Green, Navy, Olive, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.28" |























