🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Nesmith Updated Traditional Tibetan Rug
| Collection: | Nesmith |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 80% Polypropylene, 20% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
Select Title
From $44.70
Original: $149.00
-70%Nesmith Updated Traditional Tibetan Rug—
$149.00
$44.70More Images
















Nesmith Updated Traditional Tibetan Rug
| Collection: | Nesmith |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 80% Polypropylene, 20% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Nesmith |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 80% Polypropylene, 20% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.47" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.51" |























