🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Nalcrest Washable Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Cotton using machine woven construction available in Chocolate Brown with transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Nalcrest |
| Colors: | Charcoal, White, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Select Title
From $11.70
Original: $39.00
-70%Nalcrest Washable Area Rug - Clearance—
$39.00
$11.70More Images









Nalcrest Washable Area Rug - Clearance
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Cotton using machine woven construction available in Chocolate Brown with transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Nalcrest |
| Colors: | Charcoal, White, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Cotton using machine woven construction available in Chocolate Brown with transitional, bohemian style Easy-care, and Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Nalcrest |
| Colors: | Charcoal, White, Light Slate |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.5" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Machine Washable: | Yes |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |























